افتتاح مراکز نوآوری دانشگاه علم‌وصنعت تا پایان سال

افتتاح مراکز نوآوری دانشگاه علم‌وصنعت تا پایان سال

رئیس دانشگاه علم و صنعت از افتتاح مراکز نوآوری این دانشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تا پایان سال خبر  داد و گفت: این مراکز در راستای حل مشکلات جدی کشور به دست دانشگاهیان ایجاد می‌شوند.

به گزارش ایسنا، جبارعلی ذاکری امروز در حاشیه افتتاحیه جشنواره کار صدف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برگزاری جشنواره کارصدف یکی از راهکارها برای پر کردن خلاءارتباطی بین دانشگاه و صنعت است، اظهار کرد: رسالت دانشگاه‌ها صرفاً آموزش و پژوهش نیست و دانشگاه‌های سطح یک کشور به سمت توسعه نوآوری و فناوری گام برداشته‌اند.

وی ضمن اشاره به حرکت دانشگاه‌ها به سمت الگوی نسل سوم یا نسل چهارم، ابراز امیدواری کرد که جنب و جوش دانشجویی، آشنایی دانشجویان با ساز و کار شرکت‌ها و جذب آن‌ها به بازار کار محقق شود.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اعلام اینکه در جشنواره کار صدف، نوآوری شرکت‌ها را دست‌مایه برای کارآفرینی دانشجویان قرار می‌دهیم، اضافه کرد: اینجا جایی است که هم دانشگاه بتواند توانمندی خود را به شرکت‌ها ارائه کند و هم نیازهای شرکت‌های فناوری‌ موفق به دانشگاه اعلام شود.

ذاکری، فعالیت‌های این چنینی را نوعی جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی توصیف کرد و ادامه داد: این فعالیت‌ها یک‌شبه پاسخ‌گو نبوده و باید در مجامع دانشگاهی جا بیفتد.

وی مهارت‌افزایی دانشجویان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید اکوسیستمی را شکل دهیم که در آن تعامل اتفاق افتد و دانشگاه علم و صنعت نیز با حمایت جدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانسته است مراکز نوآوری را در این راستا شکل دهد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه راهکار دیگر رفع مشکلات جدی کشور، ارتباط بیشتر اساتید با صنایع و سازمان‌های اجرایی برای شناخت بیشتر مشکلات فنی، علمی و اجرایی است، افزود: آثار شرکت‌ها در بلندمدت ظاهر خواهد شد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: کشور از قالب تکیه بر درآمدهای نفتی خارج شده و از طریق حمایت از نخبگان بتواند بر مشکلات جدی خود فائق آید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.